28. – 29. 1. 2022
´KILPI LH24
MENUMENU

ADIDAS TERREX AGRAVIC – TOP BOTA PRO B7!

― Článek k LH24 2017


Ahoj sportovci,

každým rokem se Vám společně s naším titulárním partnerem firmou adidas ČR snažíme nabídnout spolehlivou botu pro absolvování tradičního čundru ze Slezska na Valašsko.

Pojďme se podívat, co umí adidas Terrex Agravic a připomenout si, co máme od „boty B7“ očekávat, abychom si tuto túru užili.

Už z fotky je patrné, že Agravic není robustní těžká bota, ale taky žádná šlupka, ve které ucítíte po 60 km každý kamínek. Výrobce ubral „masa“, ale ponechal dostatek tlumení pod špičkou i patou, takže na botě není nic navíc ani nic nechybí.

Tlumení zajišťuje unikátní pěna Boost®, o přilnavost v kluzkém horském terénu se postará podrážka Continental® s drapákem, která drží na kořenech, v blátě a poradí si i s kameny. To je velice důležité, neboť B7 je závod, který se, vyhrává na sebězích, a do těch se musíte opřít.

Mile nás potěšila novinka v podobě neoprénového jazyku, která krásně obepne nárt a netlačí.

Botka je vzdušná, vlhkost odvádí prodyšná podešev. A to se po několika hodinách běhu či chůze vyplatí a Vaše nohy Vám poděkují :-)

Letošní model Agravic je oproti loňskému vybaven pevnějším materiálem v místě ohybu svršku. To botě spolu s pogumovanými okraji slibuje dlouhou životnost a odolnost i v těžkých podmínkách.

Agravic obstaráte v síti prodejen Rock Point, kde si je můžete vyzkoušet i v GTX verzi. Nezapomeňte si vybrat správnou velikost!

Agravic jsou mladším a sebevědomějším bráchou původních legendárních Response trail 21, připomínají ho tvarově, ale nabízejí větší dynamiku. Pokud jste je měli rádi, tak nemáte co řešit.

Podtrženo a sečteno, Agravic je bota, která je tak akorát a vyváženost je ta nejdůležitější vlastnost pro boty na ultra, jako je B7.

Tak ať se Vám v září daří!

Libor Uher

 

 

Leták ke stažení v plné velikosti.